Valéria Juričková

foto Valéria Juričková

Контакти

Валерія Юричкова (*1976) – живе в Словаччині, в місті Пряшів.

Займається теорією літератури, художнім перекладом, публіцистикою, популяризацією української літератури в Словаччині та організацією творчих мистецьких заходів.

Закінчила словацьку та українську філологію на Філософському факультеті Пряшівського університету в Пряшеві (1999), де в 2000 р. здобула педагогіне звання PhDr. захистивши роботу про український символізм та в 2008 р. наукове звання PhD у спеціальності 81-03-9 Теорія й історія словацької літератури, захистивши роботу про переклади поезії Богдана-Ігора Антонича словацькою мовою.

В роках 2001 – 2012 працювала старшим викладачем Кафедри україністики ФФ ПУ в Пряшеві. Від вересня 2012 р. працює директором мережі приватних початкових мистецький шкіл.

Як перекладач про себе вперше заявила на сторінках журналу Ревю світової літератури (2009). На сьогодні вийшло друком її 18 книжкових перекладів з української літератури, зокрема римованої поезії. Частково зосереджується й на переклади книжок для дітей та молоді. Пише тексти для мистецьких передач словацького радіо, драм.вистав для молодих акторів, поп-тексти та організує мистецькі заходи, поєднуючі словесне, образотворче та танцювальне мистецтво.

Є членкою Міжнародної асоціації україністів, Спілки словацьких письменників – секція української літератури, лауреткою декількох словацьких та закордонних премій в галузі художнього перекладу та популяризації української літератури в Словаччині